Opublikowano

Przedawkowanie konopi – thc

Spread the love

Mówi się, że naturalnej konopi nie da się śmiertelnie przedawkować. To prawda – nie ma udokumentowanych przypadków śmierci spowodowanej spożyciem naturalnej konopi. Przedawkowanie konopi nie jest takie proste – trzeba byłoby przyjąć jej bardzo dużą ilość, a to nie jest łatwe. Paląc lub wapując Cannabis Indica czas przyjmowania jest długi, przez co w krótkim czasie przyjmuje się małą ilość THC. Najczęstsze przypadki przedawkowania występują po przyjęciu zbyt dużej ilości tzw. oleju RSO. Zawiera duże stężenie THC, a przy ekstraktach wchłanialność kannabinoidów jest dużo większa, niż przy paleniu/wapowaniu. Do objawów przedawkowania Cannabis Indica należą: duża senność, mdłości, wymioty, przyspieszony rytm serca, rozszerzone źrenice, uczucie duszności, dezorientacja, halucynacje, odczucie chłodu, potliwość, drżenie i dreszcze. Samo spożycie naturalnej konopi nie ma prawa zabić, lecz jej zbyt duża ilość w przypadku przykładowo osób cierpiących na choroby serca może zwiększać ryzyko zawału. Na rynku istnieje również wiele groźnych „zamienników” konopi, które często trafiają w ręce dzieciaków, które chcą poczuć „prawdziwy haj”. Ostatnio głośno było o 14-latce, która zmarła z powodu jointa, którego paliła ze znajomymi. Okazało się, że to jednak nie „marihuana” spowodowała śmierć, lecz inne substancje, które spożyła dziewczyna. Wniosek jest jeden, zawsze trzeba być ostrożnym w tym co się robi, a w przypadku przedawkowania konopi natychmiast zgłosić się do lekarza.