METODY PRZYJMOWANIA KANNABINOIDÓW

Spread the love

Palenie lub vapowanie wysuszonych kwiatów jest najczęściej stosowana metoda przy bardzo silnych bólach (np. u pacjentów znowotworami), ponieważ substancje przyjęte z dymem bardzo szybko zaczynają działać w organizmie. Metoda doskonale sprawdza się również u pacjentów cierpiących na migrenę.
Palenie różni się od vapowania. W przypadku palenia wraz z kannabinoidami przyjmujemy substancje smoliste, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Z tego powodu zdrowszym sposobem jest vapowanie, gdyż tam susz się utlenia bez zachodzenia procesów spalania.
Jednak minusem obu tych sposobów jest mało precyzyjna wiedza o zawartości inhalowanego dymu. Nie wiadomo dokładnie, jakie składniki zawiera. Kolejną sprawą jest, że nie każde kannabinoidy można w ten sposób przyjmować – przykładowo CBDa pod wpływem temperatury zanika, bo przekształca się w CBD. Przy tej metodzie terapii niemożliwe jest również ustalenie precyzyjnej ilości konkretnych kannabinoidów, a badania pokazują, że u niektórych pacjentów jest to niezbędne.